Ostatnio na naszym forum

 • Powtarzający się wybór jednej umiejętności przy awansie...
  Autor: Hayven, napisano 21 kwietnia 2024 Przejdź
 • Pytania ogólne
  Autor: Hayven, napisano 20 kwietnia 2024 Przejdź
 • Ekstremalna wiedza o Heroes V
  Autor: Hayven, napisano 19 kwietnia 2024 Przejdź

Ostatnio dodane mapy

 • Na ratunek Bulgariusowi
  Autor: FRogalskyy, dodano Zobacz
 • All for One
  Autor: Tabris, dodano Zobacz
 • HotSeat 4 Graczy
  Autor: Bobek-20, dodano Zobacz

Szkolenie

Trening pozwala awansować jednostkę niższego poziomu w jednostkę wyższego poziomu - oczywiście za odpowiednią zapłatą. Dokonywać tego mogą jedynie Rycerze, czyli bohaterowie Przystani.

Z 7 dostępnych w grze jednostek tej frakcji aż 5 jest istotami ludzkimi. Oznacza to, że Trening oferuje 4 możliwości szkolenia. Istnieją oczywiście pewne limity, które regulują proces ulepszania naszych wojsk. Przede wszystkim, bardzo dużo zależy od tego jaki budynek wspomagający Szkolenie mamy dostępny w naszym mieście - jeśli posiadamy Plac Ćwiczeń to możemy trenować 7 jednostek a jeśli Aulę Bohaterów, to nawet 20 żołnierzy.

Trenowane jednostki
150 420 2370 6120
--- 270 2220 5970
--- --- 1950 5700
--- --- --- 3750

Istnieją pewne modyfikatory kosztów Treningu. Należy pamiętać, że wszelkie możliwe rabaty kumulują się a tym samym może dojść do sytuacji, że Trening będzie darmowy.

Trening jest bardzo charakterystycznym Talentem Rasowym, ponieważ umożliwia ulepszanie jednostek bez konieczności posiadania rozwiniętych wersji siedlisk istot. Bardzo zauważalne i efektywne jest awansowanie słabszych jednostek w jednostki walczące na dystans. Należy jednak pamiętać o tym, że Trening jest dość kosztownym rozwiązaniem. Wymaga on od nas dużej ilości zasobów złota i umiejętnego gospodarowania nimi.

Umiejętność główna
Kontratak
Unikalny talent Rycerza. Pozwala podnosić określoną liczbę wojsk ludzkich o jeden poziom co tydzień. Działa tylko w miastach Przystani, gdzie wybudowano Plac Ćwiczeń. Poza tym liczba obrażeń zadawanych w czasie kontrataku przez oddziały Rycerza zwiększa się o 5%.
Lepszy Kontratak
Unikalny talent Rycerza. Pozwala podnosić określoną liczbę wojska ludzi o jeden poziom co tydzień. Działa tylko w miastach Przystani, gdzie wybudowano Plac Ćwiczeń. Zmniejsza koszt ćwiczeń o 15%. Poza tym liczba obrażeń zadawanych w czasie kontrataku przez oddziały Rycerza zwiększa się o 10%.
Ekspercki Kontratak
Unikalny talent Rycerza. Pozwala podnosić określoną liczbę wojska ludzi o jeden poziom co tydzień. Działa tylko w miastach Przystani, gdzie wybudowano Plac Ćwiczeń. Zmniejsza koszt ćwiczeń o 30%. Poza tym liczba obrażeń zadawanych w czasie kontrataku przez oddziały Rycerza zwiększa się o 20%.
Doskonały Kontratak
Unikalny talent Rycerza. Pozwala podnosić określoną liczbę wojska ludzi o jeden poziom co tydzień. Działa tylko w miastach Przystani, gdzie wybudowano Plac Ćwiczeń. Zmniejsza koszt ćwiczeń o 45%. Poza tym liczba obrażeń zadawanych w czasie kontrataku przez oddziały Rycerza zwiększa się o 25%.
Umiejętności podrzędne
Łaska
Rycerz otrzymuje specjalną zdolność w walce, która czasowo podnosi morale, atak i obronę jego żołnierzy o 1, a inicjatywę o 10% (nie działa na Nieumarłych i Jednostki Mechaniczne). Czas trwania (w turach) wynosi 2 + 0.25 * poziom bohatera.
Eksperckie Szkolenie
Trening oddziałów w miastach Przystani kosztuje 35% mniej niż normalnie. Aby przeprowadzić takie szkolenie, w mieście musi być wybudowany Plac Ćwiczeń i musi przebywać w nim Rycerz.
Kontratak
Rycerz otrzymuje specjalną zdolność w walce, która pozwala na wybranie pojedynczej istoty w jego armii (tracąc tylko połowę tury) i bronienie jej do końca bitwy przez zadawanie bezpośrednich obrażeń wszystkim wrogom, którzy ją atakują. Obrażenia są przeliczane tak, jakby bohater miał 3 poziomy więcej.
Niepowstrzymana Szarża
Zdolność bohatera "Święta Szarża" zadaje potrójne obrażenia.
Do góry